عمومی

پیگیر‌ترین آدم‌های دنیا

پیگیر‌ترین آدم‌های دنیا

پیگیر‌ترین آدم‌های دنیا

انسان‌هایی که می‌توانند دهان شما را از تعجب تا مدتی باز نگه دارند.

جادو پایانگ

* جادو پایانگ هندی یکی از این افراد است. کسی که در کودکی، در کنار رودخانه مشهور برهماپوترای هند، حیواناتی را دید که تلف شده اند و تحت تاثیر قرار گرفت و از آن روز به تنهایی تلاش کرد یک جنگل و بلکه یک اکوسیستم در آن منطقه ایجاد کند. کار به جایی رسید که او حشراتی را هم از بیرون به این منطقه وارد کرد و حالا، در کنار همه فعالیت های ضد محیط زیستی بشر می توان خوشحال بود که یک جوان هندی توانسته جنگلی بسازد که فقط یک نمونه از حیوانات آن گله ۱۱۵ عددی فیل است.

دونالد آرگر

* دونالد آرگر، فرد دیگری است که پشتکار زیادی دارد. او که یک پزشک است برای پاسخ به یک سوال که تیتر مقاله علمی اش بوده ۵۰ سال تلاش مستمر کرده است. او قصد داشته به این سوال پاسخ دهد که شکستن قلنج انگشتان باعث آرتروز می شود یا نه. او طی این ۵۰ سال هر روز و نهایتا برای ۳۶ هزار و ۵۰۰ بار این کار را کرد و حالا توانسته ثابت کند که لزوما چنین کاری به آرتروز در انگشتان نخواهد انجامید. او برای انجام چنین کاری توانسته نوبل ایگ که به تحقیقات علمی نامعمول داده می‎ شود را هم کسب کند.

پستچی فرانسوی

* پستچی فرانسوی هم که در سده ۱۸۰۰ می زیسته به یاد آرزوهای کوچکش، با سنگ هایی که در مسیر رساندن نامه ها به مردم جمع می کرده؛ کاخی ساخته است. ایده این کار وقتی دوباره به ذهن این پستچی رسید که روزی با سنگی برخورد کرد و از روی دوچرخه نامه رسانش افتاد. او البته تلاش کرد که در همین کاخ هم به گور سپرده شود ولی قانون فرانسه این اجازه را به او نداد. با این حال نام او و ۳۳ سال تلاش و پشتکار برای ساخت چنین سازه ‎ای در اذهان باقی مانده است.

* در مارس ۱۹۶۵ یک مرد آمریکایی تصمیم گرفت زنجیره ای از آدامس ایجاد کند. این کار در آن زمان، نوعی مد در امریکا بود. از آن تاریخ تا مارس سال ۲۰۱۴ یعنی همین اسفند گذشته و به عبارتی در طول ۴۰ سال، او توانسته نزدیک به ۲۴ کیلومتر آدامس را به هم بچسباند. بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار آدامس، این زنجیره را برای گری داشل تشکیل داده است.

* پشتکار دیگر را از یک استرالیایی و یک اتریشی بشنوید که اولی در طول ۲۶ سال، با جمع کردن کرک بدن خود در قسمت ناف، ۲۲ کیلوگرم از این ماده زائد را برای خود نگهداری کند و دومی برای تحقیق علمی خود طی سه سال، ۵۰۳ نمونه از این ماده را جمع آوری کرده و در نهایت متوجه شده کرک ناف نه فقط از الیاف بدن بلکه از چربی، گرد و غبار و البته پوست های مرده هم تشکیل شده است. با این حال، حتی تصور انجام چنین پژوهش علمی هم برای برخی مشمئزکننده است!

* اما یک پیرزن کره ای که همیشه آرزو داشته یک گواهینامه رانندگی به دست بیاورد ولی تا شصت سالگی برای این کار اقدام نکرده هم در فهرست مقاوم ترین افراد جهان است. علت این است که او در شصت سالگی پروسه اخذ گواهینامه را آغاز کرده و پس از ۹۴۹ بار رد شدن در امتحان آیین نامه بالاخره توانست این امتحان را با موفقیت پشت سر بگذارد و از آن سو هم پس از چهار بار رد شدن در امتحان شهری گواهینامه خود را دریافت کند. البته این فرد پس از این قبولی توانست نماد پشتکار در کره شود و حتی در برخی تبلیغات بازرگانی هم حضور داشته باشد.

هلن کلر

* از هلن کلر، کسی که توانست با وجود بیماری ای که در ۱۸ ماهگی گرفته بود و کر و لال شده بود و البته با کمک معلم خود یعنی آن سولیوان و با استفاده از یک متد آموزشی تصویری، خواندن و نوشتن را بیاموزد و حتی بعدها کتاب بنویسد به عنوان یکی دیگر از افراد مقاوم و باپشتکار جهان یاد می کنند. از آن سو هم باید از زنی یاد کرد که چهار سال مداوم یک لباس تنگ را حتی در هنگام خواب هم پوشید تا بتواند شکم خود را کوچک کند و اندام متناسب تری داشته باشد. اما آخرین نماد پشتکار در جهان، نه یک انسان که یک گربه است. گربه ای که تقریبا هر روز از ساکنان محله ‎ای که در آن ساکن بوده وسایل شخصی شان مثل لباس یا کفش را دزدیده است. گفته شده که بیش از ۶۰۰ کالا توسط این گربه به سرقت برده شده است. شاید اگر او یک انسان بود حالا به حبس ابد محکوم شده بود.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.